Beseda s oblíbenou bylinkářkou Šárkou Laštovičkou (na snímku) o jarních divokých bylinách a možnostech jejich využití bude první letošní programovou vlaštovkou Muzea regionu Valašsko na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Akce proběhne ve čtvrtek 11. dubna od 17 hodin.

Zámek v Lešné prochází rekonstrukcí části vnitřních prostor, a tak je prozatím uzavřen běžným návštěvníkům. Muzejní akce pro veřejnost už se ale pomalu rozjíždějí. Tou první bude přednáška bylinářky Šárky Laštovičkové nazvaná Jaro s bylinkami. „Dozvíte se, jak je správně sbírat a následně využít v kuchyni, domácí lékárně či pro pozdější užití,“ nastínila kurátorka akce Eva Fridelová.

Šárka Laštovičková je zakladatelkou bylinkové školy Moudro bylinek. „Díky svým kořenům na samotě u lesa v Beskydech měla příležitost poznávat a učit se o bylinách již od útlého dětství. Nyní své nabyté znalosti a hlavně praktické zkušenosti předává zejména těm, kteří jsou nakloněni přírodní cestě ke zdraví. Na zámku Lešná vystoupí už poněkolikáté a vždy je to velmi příjemné a přínosné povídání,“ uvedla Friedlová.

Další podrobnosti najdete ZDE