Dny otevřených dveří na zámcích Vsetín a Kinských ve Valašském Meziříčí pořádá v sobotu 18. května Muzeum regionu Valašsko. Návštěvníkům ukáže místa, kam se běžně nedostanou, a věci, které běžně neuvidí. Součástí je bohatý doprovodný program, v němž si to své najdou zástupci všech generací. Vstup je zdarma.

Zámek Vsetín

Na Vsetíně letos muzeum slaví 100. narozeniny. Sobotní akce nese název Sto let s muzeem a návštěvníky přenese do dob první republiky. Příchozí si budou moci prohlédnout nablýskaná dobová vozidla, udělat fotku v historickém kostýmu, zaposlouchat se do rytmu swingu nebo si nakoupit na bleším trhu. Dorazit má i náš první prezident T. G. Masaryk. V 10:00, 13:30 a 15:30 hodin proběhnou komentované prohlídky zámku. Připravena bude také tvůrčí dílna s výrobou upomínkových předmětů. Zpřístupněny budou veškeré návštěvnické prostory zámku, kromě Templářského sklípku. Zájemci si budou moci zakoupit historické Muzejní noviny, chybět nebude ani bohaté občerstvení pro děti i dospělé. Akce proběhne od 9:00 do 17:00 hodin.

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Muzeum ve Valašském Meziříčí vzniklo ještě o 40 let dříve, než na Vsetíně a do jejich vzájemného sloučení bylo druhým nejstarším na Moravě. Od roku 1948 sídlí na zámku Kinských, ve kterém se uskuteční od 10:00 do 17:00 hodin Den otevřených dveří. Zájemci budou moci nahlédnout pod ruce restaurátorky a děti si hravou formou vyzkouší inventarizaci sbírkových předmětů. Připraveny jsou také komentované prohlídky s odbornými pracovníky muzea, kteří Vás provedou výstavami, expozicemi i běžně nedostupnými prostory zámku, včetně zdejšího sklepení. Pokud máte doma historické předměty, a chtěli byste se o nich dozvědět něco víc, přineste je s sebou a odborníci muzea Vám dle možností poradí. Pohodu celé akce dokreslí cimbálová muzika Valašský výběr a Valašský orchestr lidových nástrojů. Postaráno bude také o bohaté občerstvení.

Další podrobnosti najdete na Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.