Líbí se Vám výtvarná technika modrotisku a chtěli byste se naučit její základy? V tom případě si nenechte ujít kurz Modromalování s Alenou Hrabalovou (na snímku), který proběhne v sobotu 25. února od 10 hod. v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Počet míst je omezen, přihlášky posílejte na adresu semorova@muzeumvalassko.cz nebo volejte na tel. 774 218 183.

Modrotisk zažívá v poslední době mezi veřejností velký boom. „Modromalování je jeho variací, kdy místo tisku dřevěnými formami na látku kreslíme štětcem. Tento způsob umožňuje větší tvůrčí kreativitu,“ uvedla lektorka Alena Hrabalová, která bude workshopem provázet.

V rámci kurzu se seznámíte se základy technologického postupu, ale třeba i s historií modrotisku. „Nakonec si pod dohledem Aleny Hrabalové vytvoříte autentický kousek podle vlastních představ. Může to být například sukně, zástěra, polštářek, taška nebo třeba obal na knihu. Fantazii se meze nekladou,“ nastínila kurátorka akce Lenka Šemorová z Muzea regionu Valašsko.

Pomalované plátno se po skončení kurzu pošle do specializované modrotiskové dílny na obarvení a následně Vám přijde domů poštou. „Před kurzem můžete zkonzultovat své tvůrčí nápady přímo s lektorkou, která Vám pak bude radit, jak postupovat. Individuálně lze domluvit také ušití,“ doplnila Šemorová.

Cena kurzu je 1000 Kč. Samotný vstup na akci je 50 Kč, zbývající částka zahrnuje plátno na malování, speciální barvu na kreslení, štětce, odborný a návodný dohled lektorky, barvení a poštovné pro zaslání nabarvené látky. Další podrobnosti ZDE