Vsetínský zámek hostí do konce ledna roku 2022 úspěšnou výstavu o historii sušení ovoce na Valašsku nazvanou Někdo to rád sušené (více ZDE). Muzeum regionu v rámci ní přípravilo i několik doprovodných programů. Jedním z nich je slavnostní křest nové knihy Sušarny ovoce: Živé dědictví (nejen) Horního Vsacka, který proběhne 11. listopadu od 17:00 hodin v Mramorovém sále zámku. Součástí bude také prohlídka Výstavy krajových odrůd ovoce a komentovaná prohlídka výstavy Někdo to rád sušené. Vystoupí Soubor valašských písní a tanců Malá Jasénka. Vstup je zdarma.

Výstava Někdo to rád sušené je výstupem dlouholetého muzejního výzkumu, jenž se zabývá existencí, mapováním i současným využitím roubených sušáren ovoce převážně v oblasti Horního Vsacka, kde zhruba do 30. let minulého století plnily zajímavou doplňkovou funkci hospodaření zemědělské usedlosti. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do studia fenoménu starých sušáren ovoce ještě hlouběji, připravilo Muzeum regionu Valašsko recenzovanou monografii Sušárny ovoce: Živé dědictví (nejen) Horního Vsacka. Pořídit si ji budete moci třeba v rámci slavnostního křtu na zámku Vsetín.

VSTUPNÉ

Zdarma

UPOZORNĚNÍ

Akce probíhá v souladu s platnými nařízeními vlády proti šíření onemocnění COVID 19, na jejichž základě musíme po účastnících starších 6 let vyžadovat buďto potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci, případně potvrzení o negativním výsledku testu vydané příslušnou zdravotní organizací. Je také možno se otestovat na místě vlastním doneseným testem (muzeum neposkytuje testy). Pro vstup do objektu vám postačí jen rouška a dodržování rozestupů. Program může být změněn na základě aktuální epidemiologické situace. Sledujte naše stránky www.muzeumvalassko.cz a Facebook nebo Instagram @muzeumregionuvalassko.