Tradiční festival netradičních zážitků s názvem Vsetínská noc ovládne v pátek 31. května dění na Vsetíně. Účastníky čeká večerní putování městem s návštěvou známých i běžně nepřístupných míst, doplněné bohatým doprovodným programem pro všechny generace. Vstupy jsou zdarma nebo s výraznou slevou.

Happening konaný v rámci celonárodního Festivalu muzejních nocí organizuje Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s dalšími vsetínskými institucemi z oblasti kultury, školství, sportu i státní sféry. Letošním nováčkem je Okresní soud Vsetín, který pozve veřejnost na prohlídku soudní budovy na Horním náměstí. K dalším spoluorganizátorům patří Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín, Alcedo Vsetín a město Vsetín.

Účastníky letošního 8. ročníku čeká 12 zastávek, na kterých si užijí hudební a taneční vystoupení, komentované i volné prohlídky, výtvarné dílny, módní přehlídku, vernisáž výstavy, pozorování noční oblohy a další zábavné aktivity pro dospělé i děti. Akce oficiálně proběhne od 17 do 23 hodin, na každém stanovišti mají ale v tomto rozmezí určenou svou vlastní otevírací dobu. Vstupné je zdarma nebo s výraznou slevou.

Vzhledem k tomu, že Masarykova veřejná knihovna se musela letos kvůli rekonstrukci hlavní budovy přesunout do pobočky v Rokytnici (Kotovo), rozhodli se organizátoři povolat do akce historický autobus. Ten bude lidi vozit zdarma na trase Dolní Náměstí – Horní náměstí (pouze výstup) – Sychrov-COOP (pouze nástup) – Rokytnice-Kotovo. Jízdní řád najdete spolu s dalšími informacemi o akci na www.vsetinskanoc.cz.

Stejně jako každý rok budete moci v rámci svého putování sbírat razítka a soutěžit o drobné ceny. „Kartička s mapou stanovišť a programový leták budou k vyzvednutí během akce v kině, knihovně v Rokytnici, na zdravotnické škole, základní umělecké škole, na zámku a strojní průmyslovce. Odměnu můžete získat už za tři razítka, a to na stanovištích zdravotnická škola, zámek a ZUŠ,“ uvedla koordinátorka akce Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko. „Tímto bych chtěla všechny co nejsrdečněji pozvat. Přijďte si s námi užít příjemné večerní putování městem. Program napříč institucemi slibuje zajímavé zážitky a spoustu zábavy pro celou rodinu,“ doplnila Méhešová.

Další informace najdete ZDE