Zajímavý program pro děti i dospělé zaměřený na astronomii a svatojánské tradice nabídnou tradiční Slavnosti slunovratu, které se uskuteční v pátek 21. června na Hvězdárně Vsetín. Zlatým hřebem bude zapálení velké vatry.

Oblíbená akce Muzea regionu Valašsko startuje v 19 hodin. Na příchozí čekají stanoviště s kreativním tvořením a zábavně-poznávací hra o významu slunovratu. Chybět nebude pozorování Slunce a noční oblohy (za vhodných podmínek), ani tradiční táborák, u kterého si budete moci opéct špekáček nebo zazpívat písničky. „S příchodem tmy se rozhoří i velká svatojánská vatra. Občerstvení bude zajištěno, špekáčky a deky na sezení si prosím doneste s sebou,“ pozval kurátor akce Pavel Svozil.

Jak už to u akcí pod širým nebem (nejen) na hvězdárně bývá, do průběhu ještě může výrazně zasáhnout déšť. „Nějaká malá přeháňka nás neohrozí, v případě trvalejšího nepříznivého počasí ale může být akce zrušena. Pokud si tedy nebude jisti, mrkněte se na náš Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde najdete nejpozději hodinu před plánovaným začátkem info o případném neuskutečnění akce. My ale pevně doufáme, že nám počasí vyjde vstříc a my si budeme moci užít příjemný večer ve společnosti astronomie a svatojánských tradic,“ doplnil Svozil.

Další podrobnosti ZDE