Chodíte rádi do lesa na houby a zajímá Vás, se kterými druhy se můžete setkat ve vašem okolí? Tak to se přijďte podívat na Výstavu živých hub, která proběhne od úterý 3. do neděle 8. října na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. K vidění budou vzácné, běžné, jedlé, nejedlé i přímo jedovaté houby, které nasbíráme na různých místech Valašska a necháme určit mykoložkám Pavle Svobodové a Aleně Filípkové. Ty Vám pak budou k dispozici v rámci mykologické poradny, komentované prohlídky výstavy a vycházky za houbami rostoucími v přilehlém parku. Součástí výstavy jsou i oblíbené lektorské programy pro školní kolektivy.

DOPROVODNÝ PROGRAM
  • Mykologická poradna a komentované prohlídky výstavy: 4. 10. 2023, 14:00–17:00 hodin – narazili jste na houbu a nevíte si rady, o jaký druh jde? Poradí Vám mykoložky Pavla Svobodová a Alena Filípková, které Vás také provedou výstavou.
  • Mykologická procházka: 5. 10. 2023, 16:00 hodin – vyrazte na poutavou mykologickou procházku zámeckým parkem s mykoložkami Pavlou Svobodovou a Alenou Filípkovou.
LEKTORSKÝ PROGRAM

K výstavě je připraven oblíbený edukační program pro žáky mateřských, základních a středních škol s názvem Není houba jako houba (rozklikněte).

VSTUPNÉ

Plné 60 Kč, snížené 50 Kč (senioři, studenti) a 40 Kč (děti 6–15 let, ZTP), do 6 let zdarma. Lektorský program: ZDE