To nejlepší, co nabídl V. ročník tradiční fotografické soutěže Valašsko – můj domov, přináší stejnojmenná výstava, která probíhá v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. K vidění bude do 13. listopadu.

Do soutěže, kterou Muzeum regionu Valašsko vyhlašuje co dva roky, se letos zapojilo celkem 56 amáterských fotografů. Kategorie dospělých (52 účastníků, 233 soutěžních snímků) byla premiérově rozdělena do dvou kategorií: Příroda (krajina, zvířata, květiny, hmyz) a Lidé a kultura (stavby, lidé, zvyky a tradice). Děti do 15 let (4 účastníci, 19 snímků) mohly fotit na volné téma. Pro obě skupiny ale platilo, že fotografie musí pocházet výhradně z Valašska.

Uzávěrka soutěže byla 30. června. Porota následně vybaral 72 nejzdařilejších snímků, které si můžete prohlédnout v rámci tradiční výstavy na zámku Vsetín. Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci vernisáže, která se konala 5. srpna v Mramorovém sále. Součástí vylo i vyhlášení autorů nějlepších sníků. Využijte poslední příležitost, výstava potrvá už jen do 13. listopadu.