Také obdivujete tajemné odlesky barevných vitráží v katedrálách, svět plíšků či barevných zrcadel? Kurz Tiffany vitráže by mohl být tím pravým pro Vás. Pod dohledem lektorky Michaely Kovářové se naučíte pracovat se sklem. Počet míst je omezen. Přihlášky posílejte na e-mail brousilova@muzeumvalassko.cz nebo volejte na telefon 734 762 846.

CO JE TIFFANY VITRÁŽ

Tiffany vitráž nese jméno po svém tvůrci, americkém umělci a designérovi Louisi Comfortu Tiffanym (1848 – 1933). Na rozdíl od klasické vitráže vzniká olepováním kousků plochého skla či kamínků měděnou samolepící páskou a následně se pak jednotlivá sklíčka za pomoci cínu spojí v jeden celek. Mohou se tedy používat daleko menší skla a tudíž se touto technikou dají vyrábět velmi jemné předměty.

PROGRAM

V rámci kurzu si ukážete základy tohoto sklářského řemesla a techniku výroby Tiffany vitráží. Naučíte se řezat sklo, brousit sklo, pájet sklo a také, jak správně používat měděné pásky. Dozvíte se úplně všechno k tomu, abyste si sami mohli vyrobit vitráž Tiffany technikou. Kurzem bude provázet zkušená lektorka, která Vám s tvorbou pomůže a předá Vám své osobní zkušenosti.

CENA KURZU

780 korun/osoba. Samotné vstupné do muzea činí 50 korun, zbývající částka zahrnuje použitý materiál, chemikálie, kontury a lektorskou činnost.