Úžasná díla z tradiční ryze české stavebnice CHEVA® budou od 11. března k vidění na zámku Vsetín. Výstava, kterou připravilo Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s  autorem modelů, sběratelem a velkým patriotem Petrem Šimrem, bude probíhat do 28. května. Její součástí bude i komfortně vybavená herna pro děti s kostičkami Cheva® a Cheva® Bimbo.

O AUTOROVI

Autorem výstavy je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D., vystupující pod pseudonymem PEESKO®. Věnuje se sběratelské, výstavní, edukační i designérské činnosti. Zároveň je tvůrcem i patronem populárních putovních herních výstav Svět kostiček® i Kostičkofestů s modely z kostiček Lego®, SEVA®, VARIANT®, GECCO®, ROTO® a od roku 2020 i CHEVA®.

CO VÝSTAVA NABÍZÍ

Expozičně-herní výstava připomíná téměř zapomenutý fenomén stavění modelů z ryze české stavebnice CHEVA®. V jedné části bude k vidění výběr z nabídky továrních setů, včetně prosincové novinky roku 2021 CHEVA 66 - Tahač, kterou pro výrobce osobně navrhl a designoval. Ve druhé Petr Šimr představí světově unikátní, detailně propracované modely ze své vlastní ateliérové tvorby. K největším tahákům patří diorama vesnických staveb s architektonicky tradičními znaky napříč regiony České republiky nebo vybrané objekty zahraniční architektury. Za zmínku rovněž stojí ranč se stájemi a policejní transport koně v přívěsu z nejnovější tvorby autora. Součástí výstavy je i komfortně vybavená dětská herna s kostičkami Cheva® a Cheva® Bimbo. Další podrobnosti a zajímavosti o výstavě a chystaných exponátech naleznete na stránkách www.svetkosticek.cz

POZOR SOUTĚŽ

Vyfoťte se s našim panáčkem na výstavě Svět kostiček: CHEVA a pošlete nám Vaši fotku na e-mail konarik@muzeumvalassko.cz (nezapomeňte přidat své jméno, bydliště a souhlas se zveřejněním fotografie na našem webu, Facebooku a v PC kiosku ve výstavě). Ze zaslaných snímků vybereme tři nejlepší, jejichž autorům předáme originální stavebnice CHEVA® v rámci komentované prohlídky výstavy Svět kostiček: CHEVA na akci Vsetínská noc, která proběhne v pátek 26. května. Nebojte se zapojit vtip a nápaditost, uzávěrka soutěže je 25. května do 10 hodin. Přejeme Vám hodně štěstí v soutěži a budeme se těšit na Vaši návštěvu.