Muzeum regionu Valašsko na Vsetíně letos slaví 100. narozeniny a v rámci výročí pro Vás během roku 2024 chystá řadu zajímavých lákadel. Prvním z nich bje výstava historických počítačů Retrogaming, která probíhá na zámku Vsetín. Přijdˇte si prohlédnout tuzemskou i zahraniční výpočetní techniku a zahrát hry, na kterých vyrůstaly generace v posledních dvou dekádách minulého století. Příležitost budete mít až do 28. dubna.

CO VÁS ČEKÁ

Putovní výstava Retrogaming pochází z dílny Regionálního muzea Litomyšl. Zachycuje historii výpočetní techniky od jejího počátků do poloviny 90. let 20. století. Největší pozornost je věnována československým i zahraničním hrám, domácím počítačům a konzolím z 80. let. Exponáty doplňují nezbytné technické informace a různé zajímavosti. Návštěvník se seznámí i s tehdejšími herními hity, dobovými herními časopisy, ale například i problematikou počítačového pirátství.

Součástí výstavy je také "PAŘANSKÉ DOUPĚ", ve které se nachází historické přístroje, herní automat i moderní počítače s emulátory plnými her. Pamětníci si připomenou a mladší generace možná poprvé v životě vyzkouší legendy mezi hrami jako Pac-Man, Space Invaders, Prince of Persia, Cannon Fodder, Doom, Street Fighter II, Dynablaster, Lemmings nebo Vroom. Přijďte se ponořit do herního světa "osmdesátek" s tehdejší nedokonalou grafikou a zvukem, ale zato jedinečnou retro atmosférou.

VSTUPNÉ

Dle platného ceníku ZDE (sekce Vstupné)