Muzeum regionu Valašsko pro vás připravilo výstavu, která vás zavede do historie pytláctví na Valašsku. Dozvíte se zajímavé informace o zbraních a způsobech lovu, nejznámějších odhalených případech a třeba i pytláckých pověrách.

Pytláctví bylo v minulosti na Valašsku hojně rozšířené a na pytláka šlo narazit skoro v každé vesnici, ostatně i dnes úplně nevymizelo. Výstava se zabývá minulostí pytláctví v regionu a to hlavně v 19. a do poloviny 20. století, kdy byl výskyt pytláků nejhojnější. Návštěvník si mimo informací o historii pytláctví může prohlédnout raritní pytlácké zbraně, pasti, vábničky či poznat minulost lovné zvěře na Valašsku. Mimo pytláctví se výstava částečně zabývá i čižbou, které byla v minulosti v regionu také hojně rozšířena.

VSTUPNÉ

Plné 90 Kč, snížené 70 Kč (studenti, senioři) a 50 Kč (děti 6–15 let a ZTP), rodinné 200 Kč, děti do 6 let zdarma.

 
UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme návštěvníky muzea, že na základě platných nařízení vlády proti šíření onemocnění COVID 19 je umožněn vstup pouze s respirátorem a zároveň je nutné dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy. Dále upozorňujeme, že u akcí, doprovodných programů a hromadných prohlídek nad 20 osob musíme po dětech od 12 do 18 let a osob s kontraindikací k očkování vyžadovat RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin a u dospělých osob potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19. Děkujeme za pochopení!