Líbí se Vám modrotisk a rádi byste si z něj vytvořili svou vlastní originální sukni, zástěru, polštářek, tašku či třeba obal na knihu? Jak na to Vám poradí lektorka Alena Hrabalová v rámci kurzu s názvem Modromalování, který pro Vás připravujeme na zámku Vsetín. Počet míst je omezen. Přihlášky posílejte na email: semorova@muzeumvalassko.cz nebo volejte na tel. 774 218 183.

PROGRAM

Modromalování je variací tvorby modrotiskovou technikou. Místo tisku dřevěnými formami se na látku kreslí štětcem. Tento způsob umožňuje tvůrčí kreativitu a látku si můžete nazdobit tak, jak Vaše fantazie dovolí. V rámci kurzu se seznámíte se základy technologického postupu, nahlédnete do historie a také si ukážeme, jak vypadají starodávné modrotiskové formy. Ale především si vytvoříte autentický kousek podle vlastních představ. Kurzem bude provázet zkušená lektorka, která bude nápomocná a předá Vám své osobní zkušenosti. Pomalované plátno se následně pošle do modrotiskové dílny na obarvení a poté Vám přijde poštou.

Před kurzem je možnost také zkonzultovat své nápady přímo s lektorkou. Individuálně lze domluvit také ušití.

CENA KURZU

1000 Kč/osoba. Samotné vstupné do muzea činí 50 Kč, zbývající částka zahrnuje plátno na malování, speciální barvu na kreslení, štětce, odborný a návodný dohled lektorky, barvení ve specializované modrotiskové dílně a poštovné pro zaslání nabarvené látky.