Muzeum regionu Valašsko se také letos zapojí do akce Meziříčská muzejní noc. Návštěvníkům otevře nedávno zrekonstruovaný, veřejnosti momentálně běžně nepřístupný kostel sv. Trojice.

Památkově chráněný polodřevěný kostelík sloužil liturgickým účelům až do poloviny 20. století. V roce 1963 byl předán pod správu Valašského muzea v přírodě Rožnov a o osm let později ho převzal Vlastivědný ústav Vsetín (předchůdce dnešního Muzea regionu Valašsko). V objektu, který prošel v letech 2018/2019 rozsáhlou rekonstrukcí, je umístěna stálá expozice kamenných a dřevěných plastik architektonického, náhrobního a oltářního charakteru. Kostel bývá příležitostně využíván pro konání kulturních a společenských akcí, momentálně se plánují další úpravy, po jejichž dokončení by měl být přístupný i široké veřejnosti.

Účastníci Meziříčské muzejní noci budou moci usednout do několika původních kostelních lavic, do kaple sv. Kříže se vrátí původní oltář a ti hraví můžou zkusit sestavit podobu původního hlavního oltáře s malbou Korunování Panny Marie. Vstup je zdarma. Více informací najdete ZDE.