Pocta Kinským i kostýmované prohlídky

Zámek Lešná je otevřen každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin. K hlavním návštěvnickým lákadlům zámku  patří prohlídkový okruh historickými interiéry, který nově doplňuje stálá expozici věnovaná životním osudům bývalých majitelů z hraběcí rodiny Kinských. Zhruba hodinová prohlídka nabízí řadu opravdových skvostů, počínaje unikátním malovaným stropem, přes původní barokní podlahu až po mobiliář z přelomu 19. a 20. století. Od úterý 9. do neděle 14. července si můžete zámek projít v rámci speciální akce s průvodci v dobových kostýmech. Prohlídky začínají každou celou hodinu, mimo poledne.

Relax v zámeckém parku

Pravidelní návštěvníci mají zámek v Lešné u Valašského Meziříčí spojený i se zdejším vyhlášeným anglickým parkem, který během letních měsíců skýtá pohodovou procházku a relax ve stínu mohutných stromů provázený vůni vzácných dřevin. Otevřen je každý den od 8 do 18 hodin, vstup je zdarma.

Co Vás čeká během léta

Tento týden se naplno rozjede oblíbená pátračka po pokladu s názvem Letní dobrodružství v muzeu a proběhnou i výše zmiňované kostýmované prohlídky. Od 9. do 11. srpna zaplní zámek krásné květinové vazby a kouzlo barokní doby. Také letos se můžete těšit na živé divadlo v historických interiérech. V pátek 16. srpna dorazí brněnské divadlo Exulis s legendárním příběhem Muž se železnou maskou. K dispozici jsou čtyři termíny 18, 19, 20 a 21 hodin (informace a rezervace vstupenek na tel. 734 420 009). Od úterý 20. do pátku 23. srpna pak proběhne také zážitkový program pro děti Zloděj Bonifác.

Další lákadla

Na zámku Lešná si můžete prohlédnout expozici bankovek z různých koutů naší planety. Pro děti je připravena herna, kde si užijí zábavu i zajímavé poznání. Muzeum regionu Valašsko nabízí i možnost pronájmu některých prostor. Největší zájem bývá o svatební obřady, konají se zde i firemní a další akce. Další podrobnosti na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu Muzeum regionu Valašsko (@muzeumregionuvalassko).

VSTUPNÉ

Ceník pro jednotlivé vstupy do zámku Lešná najdete ZDE. V levé liště rozklikněte dlaždici VSTUPNÉ.