Vernisáž výstavy akad. architekta Libora Sošťáka se uskuteční v sobotu 6. dubna od 15 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Na programu zahájení výstavy bude i křest právě vydané publikace Pařížský skicák, která mapuje ranou kreslířskou a malířskou tvorbu Libora Sošťáka, a to z doby jeho půlroční studijní stáže na pařížské univerzitě (1985/1986). Atmosféru slavnostní akce příhodně podbarví vystoupení známé vsetínské hudební skupiny Žamboši, která zahraje písně zejména ze svého nejnovějšího alba Louvre (2018).

Výstava je pořádaná k životnímu jubileu významné tvůrčí osobnosti regionu, a to k šedesátinám akad. architekta Libora Sošťáka. Jedná se o první samostatnou výstavu autora na půdě Muzea regionu Valašsko, na které bude vedle současné volné tvorby vystavujícího umělce výjimečně představen i výběr z jeho celoživotní architektonické činnosti, a to formou prezentace v TV.

Akademický architekt Libor Sošťák patří k velmi vzdělaným a kreativně komplexním umělcům, kteří celoživotně rozvíjejí svůj výtvarný talent hned v několika výtvarných oborech. V dětství navštěvoval vsetínskou Lidovou školu umění a následně vystudoval obor konstrukce, tvorby nábytku a interiéru na brněnské Střední uměleckoprůmyslové škole (1974–1978). Poté absolvoval Fakultu architektury na Vysokém učení technickém v Brně (1978–1982) a ateliér architektury na pražské Akademii výtvarných umění (1982–1986). V závěru akademického studia získal stipendium na stáž na univerzitě v Paříži-Nanterre. Zpočátku se uplatnil jako architekt ve svobodném povolání (1987–1991) a následně byl členem autorského tria architektonické kanceláře BLOCK Studio Vsetín (1991–2005). Od roku 2005 provozuje vlastní architektonický ateliér v Ratiboři, kde žije a působí. Získal několik významných ocenění v architektonických soutěžích a přehlídkách. Vedle své architektonické a designérské profese maluje a tvoří objekty. V posledních letech vytváří abstraktní malířské cykly Linie v pohybu a Nekonečné obrazy. Vystavuje od roku 1987 a první velkou samostatnou výstavu uspořádal v Galerii Stará radnice ve Vsetíně před deseti lety.