Výstava se koná u příležitosti dvou výročí; 30 let od založení a 20 let od zániku legendární sklárny postavené ve Vsetíně-Bobrkách. Progresivní sklářskou huť vybudovala společnost Glass Service s akciovou společností Deza. Sklářské výrobky nesly ochrannou známku Bohemia Art Glass. V roce 1998 sklárnu odkoupila italská firma a přejmenovala ji na Barovier and Toso Czech Republic s. r. o. (značka byla změněna na B. A. G. Art Glass in Progress). Výroba ve vsetínské sklárně pak byla ukončena v roce 2002.
 
Sklárna spolupracovala s renomovanými designéry a sklářskými mistry. V rámci malosériové ruční výroby se zhotovovalo originální foukané a hutně tvarované nápojové a stolní sklo; ojediněle pak sklo exteriérové a za italských majitelů i sklo osvětlovací. Sklo B. A. G. je proslulé svým designem „pro radost a potěšení“. Hravost, vtip a pestré vitální barvy neodmyslitelně patří k užitkovému sklu vytvořenému uměleckým ředitelem sklárny Jiřím Šuhájkem a tehdy začínajícím sklářským designérem Rony Pleslem. Díky mimořádně kreativní atmosféře vznikalo ve sklárně vedle oficiální produkce i originální ateliérové sklo (například skleněné plastiky J. Šuhájka).

Kromě designové produkce B. A. G. výstava představuje také fotografie Zlatuše Müller, Aleše Mynáře a Milana Ošťádala. Součástí výstavy je rovněž současný redesign výrobků B. A. G. od studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí a návrhy uměleckého skla od pedagoga této školy MgA. Josefa Divína.

Tiskovou zprávu najdete ZDE.

Videoreportáže RTV najdete ZDE a ZDE