Nabitý program plný ukázek sklářského umění, tvůrčích aktivit, slavnostních okamžiků a zábavy pro všechny generace nabídne další ročník oblíbeného Sklářského kouzlení, které proběhne v sobotu 27. dubna od 10 do 18 hodin na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Společná akce Muzea regionu Valašsko a Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské (SUPŠS) se letos ponese v duchu kulatých výročí obou pořádajících organizací. Muzeum ve Valašském Meziříčí slaví 140. a sklářská škola 80. narozeniny.

Základní programová osa se oproti předešlým ročníkům příliš nezmění. „Ukážeme vám, jak se vyrábí, brousí a zdobí sklo, případně co zajímavého z něj lze vytvořit. Zájemci si budou moci některé techniky sami vyzkoušet, případně si na jarmarku zakoupit už hotové výrobky. Chybět nebudou ani výtvarné dílny a řada dalších aktivit,“ nastínila kurátorka akce Kamila Valoušková z Muzea regionu Valašsko. Bude mezi nimi i loni velmi úspěšná soutěž pro malé designéry. Děti budou tentokrát malovat návrhy misek. „Ještě před ukončením akce proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších prací. Vybrané návrhy pak budou realizovány ve školní ateliérové huti a pak při některé z dalších akcí v muzeu předány jejich autorům,“ doplnila Valoušková.

Odpolední program už bude mít slavnostnější ráz. Ve 14 hodin proběhne křest katalogu k 80. výročí vzniku SUPŠS a po něm i oficiální zahájení dvou nových výstav se sklářskou tematikou – Mezi sklem a Světlo s vůní petroleje. Obě si následně budete moci projít i v rámci komentovaných prohlídek. „Odpolední část programu hudebně doprovodí kapela The Wasteland. Připraveno bude venkovní posezení a různé dobroty k jídlu a pití. Bude to opět taková směsice pohody, zábavy, zajímavého poznání a zážitků pro celou rodinu. Všechny co nejsrdečněji zveme,“ vzkázala Valoušková.

Další podrobnosti najdete ZDE