Jak se napříč staletími vyvíjelo lesní hospodaření na Valašsku, přiblíží zajímavá přednáška historika Pavla Mašláně (na snímku), která proběhne ve středu 8. února v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Akce začíná v 17 hodin, čeká Vás zajímavé povídání i spousta unikátních obrázků.

Cyklus pravidelných muzejních přednášek přibližuje historii našeho regionu napříč obory lidského vědění. Naposledy proběhlo na zámku Vsetín setkání věnované archeologickým nálezům, tentokrát se podíváme hluboko do minulosti vztahu člověk a les. „Popovídáme si o postupných změnách lesního hospodaření, vývoji pohledu lidí na lesy i o tom, jak se tyto změny projevovaly na podobě a stavu místních lesů. Přiblížíme si i lesní řemesla dříve běžně rozšířená, dnes už zaniklá,“ načrtl historik muzea Pavel Mašláň.

Jeho přednáška nabídne zajímavé povídání i projekci unikátních snímků z fotoarchivu muzea. Pokud Vás zajímá historie, příroda či přímo téma lesnictví, určitě byste tedy neměli na zámku Vsetín chybět. Pro ty, kteří to mají na Vsetín daleko nebo ve středu 8. února nemají čas, zopakuje muzeum přednášku Lesnictví na Valašsku ve čtvrtek 23. února na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.  

Další podrobnosti najdete ZDE