Už jen necelý měsíc mohou zájemci zasílat své „úlovky“ do soutěže pro amatérské fotografy Valašsko – můj domov. Doručené snímky posoudí odborná porota. Na nejlepší autory v jednotlivých kategoriích čekají zajímavé ceny. Vybrané snímky představí pořádající Muzeum regionu Valašsko v rámci tradiční výstavy na zámku Vsetín.

Soutěž s názvem Valašsko – můj domov se koná jednou za dva roky. Vyhlášeny jsou 3 kategorie. Pro autory starší 16 let jsou určeny dvě – 1. téma příroda (krajina, zvířata, květiny, hmyz) a 2. téma lidé a kultura (stavby, lidé, zvyky a tradice). Děti do 15 let mají jednu kategorii na volné téma. „Soutěž je určena výhradně pro fotografy-amatéry, snímky musí být pořízeny u nás na Valašsku a jeden účastník může nominovat maximálně 5 fotografií,“ upozornil kurátor Pavel Mašláň.

Uzávěrka soutěže je 30. června. Fotografie můžete zasílat buďto e-mailem na adresu maslan@muzeumvalassko.cz (v dostatečné tiskové kvalitě, minimální velikost 1,5 MB) nebo vytištěné ve formátu A3 na adresu Muzeum regionu Valašsko, Horní náměstí 2, Vsetín 755 01. K fotografiím připojte svoji adresu, název a jméno místa, kde byl snímek pořízen.

Soutěžní práce vyhodnotí odborná porota. Pro tři nejlepší autory z každé kategorie jsou připraveny zajímavé ceny. „Nejzdařilejší snímky budou prezentovány v rámci výstavy, která proběhne od 2. srpna do 27. října na zámku Vsetín. Takže pokud rádi fotíte a chtěli byste porovnat své umění s ostatními, tak neváhejte. Valašsko nabízí spoustu možností pro krásné fotografie a my už se moc těšíme na snímky, které nám zašlete,“ doplnil Mašláň.

Více o soutěži najdete ZDE