Komentované prohlídky parku, interiéry vyzdobené květinovými dekoracemi, hudební vystoupení, hravé aktivity pro děti či jarmark s prodejem květin a tvořením. To a mnohé další nabídne tradiční Květinová slavnost, která se koná v sobotu 18. května na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.
Historická památka ve správě Muzea regionu Valašsko je sice kvůli opravám momentálně uzavřena běžným návštěvníkům, o hlavní akce sezony ale nepřijdete. Patří mezi ně i oblíbená Květinová slavnost, která se koná tuto sobotu od 13 do 17 hodin.
Na příchozí čekají prohlídky kvetoucího parku v doprovodu průvodců, historické prostory zámku vyzdobí úžasné květinové vazby Aleny Hegarové a Lukáše Horáka a správnou atmosféru dodá smyčcový orchestr ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Nejen děti si mohou užít květinové tvoření a další zábavné aktivity. Chybět nebudou prodejní stánky s květinami a také občerstvením, které pro vás připraví místní dobrovolní hasiči. „Bude to opět takové pohodové odpoledne plné krásných květů a zábavy pro všechny generace. Předpověď počasí zatím vypadá optimisticky, tak doufám, že si to všichni příjemně užijeme. Těšíme se na Vaši návštěvu,“ pozvala kurátorka akce Zdeňka Višinková z Muzea regionu Valašsko.
Další podrobnosti ZDE