Poznat blíže zajímavá místa a historii Valašského Meziříčí mohli účastníci každoročního cyklu prázdninových komentovaných prohlídek s názvem Za krásami Valašského Meziříčí, do kterého se i tentokrát zásadní měrou zapojili odborní pracovníci Muzea regionu Valašsko. V rámci té poslední se ve středu 28. srpna vydáte na procházku alejí, jež kdysi dávno lemovala centrum městečka Krásna. Začátek je v 18 hodin u Turistického informačního centra Valašské Meziříčí. Další informace na stránkách pořadající organizace Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí.

AKTUÁLNÍ VYCHÁZKA

28. 8. 2024 | 18:00 hodin
PROMENÁDA KRÁSENSKOU ALEJÍ
Vyrazte s námi na romantickou procházku do historie kdysi malebné aleje, lemující střed městečka Krásna. Poslední letní procházkou z cyklu Za krásami Valašského Meziříčí Vás provedou historička umění Mgr. Kamila Valoušková s archeologem Mgr. Samuelem Španihelem a někdejšími krásenskými obyvateli. Na závěr Vás čeká i prohlídka krásenského kostela sv. Jakuba. Sraz účastníků u Turistického informačního centra ve Valašském Meziříčí.

VSTUPNÉ

60 Kč/osoba. Vstupenky jsou k zakoupení i v předprodeji v Turistickém informačním centru Valašské Meziříčí.

PROBĚHLO

10. 7. 2024 | 15:00 a 18:00 hodin
ZAPOMENUTÉ ADRESY MEZIŘÍČSKÉHO MUZEA
V letošním roce si meziříčské muzeum připomíná 140 let od svého založení a tomuto výročí bude věnována i první prázdninová procházka Za krásami Valašského Meziříčí. S historičkou Ivanou Spitzer Ostřanskou se vydáme městem po stopách zakladatelských osobností a zastavíme se i u řady budov, které před rokem 1948, než získaly muzejní sbírky konečně své stálé prostory v bývalém krásenském zámku, sloužily jako muzejní depozitáře i výstavní prostory. Sraz účastníků je jako tradičně na II. nádvoří zámku Žerotínů u Turistického informačního centra v 15:00 a 18:00 hodin. Pokud se zúčastníte procházky od 15:00 hodin, jako bonus se můžete  navíc těšit na komentovanou prohlídku výstavy Všechno nejlepší, věnované našemu letošnímu výročí.

17. 7. 2024 | 15:00 a 18:00 hodin
BOTANIKA – PŘÍRODOVĚDNÁ PROCHÁZKA PARKEM
Komentovaná procházka s přírodovědnou lektorkou Mgr. Bohdanou Šimčíkovou nás provede vznikem a historií původní školní zahrady. Odhalíme, jaké dřeviny zde před více než 130 lety rostly a představíme si některé ze současných druhů. Přijďte se seznámit s tímto významným městským biotopem. Sraz u Infocentra VM.

24. 7. 2024 | 15:00 a 18:00 hodin
PRAVĚK VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ
Tentokrát vyrazíte na komentovanou procházku s našim archeologem Samuelem Španihelem, jenž Vás seznámí s nejstaršími nálezy na území Valašského Meziříčí.  Posledním zastavením je vrchol Helštýna. Sraz u infocentra VM.

7. 8. 2024 | 15:00 a 18:00 hodin | Pozor, sraz je před parkem u zámku Kinských!
PARK U ZÁMKU KINSKÝCH – BOTANICKÁ PROCHÁZKA

Vydejte se na komentovanou procházku s přírodovědnou lektorkou Bohdanou Šimčíkovou, která Vás provede malebným parkem u zámku Kinských. Seznámíte se s historií parku, zajímavými druhy dřevin i živočichů. Dozvíte se i to, jaký je vlastně význam parků v současné krajině. Sraz u zámku Kinských!

21. 8. 2024 | 18:00 hodin
ZAPOMENUTÉ HŘBITOVY
Procházka po dnes již zaniklých místech posledního odpočinku obyvatel Valašského Meziříčí i Krásna.