Tradiční festival netradičních zážitků s názvem Vsetínská noc proběhne v pátek 26. května v ulicích Vsetína. Účastníky čeká večerní putování městem s návštěvou známých i běžně nepřístupných míst a bohatým doprovodným program. Akce oficiálně probíhá od 17 do 23 hodin, každé stanoviště má ale v tomto rozmezí určenou svou vlastní otevírací dobu a nabídku pro návštěvníky (viz ZDE). Pokud není stanoveno jinak, je vstup zdarma.

Do 7. ročníku happeningu, který se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních nocí, se spolu s hlavním organizátorem Muzeem regionu Valašsko zapojuje i Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín a Odbor školství a kultury Městského úřadu Vsetín.

Pro účastníky je letos připraveno 11 zastávek, na kterých si užijí kulturní vystoupení, filmy, prohlídky, hry a další zábavu pro děti i dospělé. Stejně jako v loňském roce se budou účastníci akce pohybovat mezi jednotlivými stanovišti po vlastní ose. Mapa, soutěžní kartička a programový leták budou k vyzvednutí v době konání akce v kině, knihovně, základní umělecké škole, na zámku a strojní průmyslovce. Již po získání tří razítek si můžete na kterémkoliv stanovišti vyzvednout malou odměnu.

PROGRAM V MUZEU REGIONU VALAŠSKO

Zámek Vsetín, 18:00–22:00 hod. volná prohlídka expozic a výstav, výtvarná dílna, pátračka s odměnou, fotokoutek, projekce k 50. číslu časopisu Valašsko, občerstvení, 18:30 hod. vyhlášení výsledků fotografické soutěže k výstavě Svět kostiček: CHEVA, 18:30 hod. komentovaná prohlídka výstavy Kouzlo starých map s majitelem exponátů Liborem Burešem, 19:00 hod. komentovaná prohlídka expozice ohábaného nábytku, 19:30 hod. komentovaná prohlídka expozice Od kolébky po rakev, 20:00 hod. komentovaná prohlídka výstavy o lese, 19:00–22:00 hod. vystoupení harmonikářů z Hovězské pětky.

Hvězdárna Vsetín, 21:00–23:00 hod. Pozorování noční oblohy, za nepříznivého počasí v budově hvězdárny astroprojekce, prohlídka pozorovací techniky.