Konečně už bez omezení a v obvyklém jarním termínu se bude moct uskutečnit letošní Vsetínská noc, kterou pořádají místní organizace a instituce v čele s Muzeem regionu Valašsko. Akce proběhne v pátek 20. května. Účastníky čeká večerní putování městem, v rámci něhož budou moci navštívit jeho známá i běžně nepřístupná místa. Akce oficiálně probíhá od 18:00 do 23:00 hodin, každé stanoviště má ale v tomto rozmezí stanovenu svou vlastní otevírací dobu a harmonogram doprovodných programů. Pokud není stanoveno jinak, je vstup zdarma. Kompletní program a další podrobnosti ZDE.

Do 6. ročníku happeningu, který se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních nocí, se spolu s Muzeem regionu Valašsko zapojuje i Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín a Odbor školství a kultury Městského úřadu Vsetín.

Pro účastníky bude připraveno 11 zastávek, na kterých si užijí kulturní vystoupení, filmy, prohlídky, hry a další zábavu pro děti i dospělé. Zásadní novinkou je to, že městem už nebude objíždět historický autobus. Místo něj si organizátoři připravili možnost projížďky na koňském povozu po Horním městě. K dispozici budou v době od 18:00 do 20:00 hodin, nástupní stanoviště je u zámku.

Mapa stanovišť, soutěžní kartička a programový leták budou k vyzvednutí v době konání akce v kině, knihovně, základní umělecké škole a na zámku. Po získání již tří razítek lze kartičku do 21:30 hodin odevzdat na zámku ke slosování. Na tři výherce čekají hodnotné ceny.

 

PROGRAM V MUZEU REGIONU VALAŠSKO

Zámek Vsetín, 18:00–22:00 hod. volná prohlídka expozic a výstav, výtvarná dílna, prodej sklářských výrobků, ukázka broušení skla, fotoateliér na téma Limonádový Joe, překážková dráha nejen pro děti. 18:30 a 20:00 hod. komentovaná prohlídka výstavy Kraslice a výšivka z Rožnovska, 19:00–22:00 hod. vystoupení country kapely Pří-Kop.

Hvězdárna Vsetín, 19:00–23:00 hod. prohlídka hvězdárny, modelu Sluneční soustavy a slunečních hodin, 21:00–23:00 hod. venkovní kino – pásmo s vesmírnou tematikou a pozorování noční oblohy, za nepříznivého počasí v budově astroprojekce, prohlídka pozorovací techniky.