Kouzelná atmosféra adventu a třpytivá krása tisíců ručně vyráběných skleněných baněk ovládnou od soboty 26. listopadu historické komnaty zámku Lešná u Valašského Meziříčí. V rámci výstavy Vánoce na zámku, která potrvá do 18. prosince, proběhnou i lektorské programy pro děti a sobotní adventní dílny pro širokou veřejnost.

Letošní vánoční výzdobu ovládnou stříbřité a pastelové tóny, dekory geometricky kontrastní i pavučinkově jemné perleťové krajkoví na křehkých skleněných baňkách. Zatímco dámský salon bude v zajetí oranžových a zelenkavých proužků, zlatavost rozsáhlého Bílého sálu prokreslí baňky temně zelené. Pestrost zámecké instalace přesvědčí, že kouzelnou vánoční atmosféru mohou vyčarovat i baňky v šedých a temně fialových valérech. Novinkou tohoto roku bude strom ozdobený stříbrnými a modrými ptáčky, vkomponovaný do modravého příšeří lovecké haly a záplava perleťově jemných baněk v závěru expozice.

Nevšední zážitek z vánočně vyzdobeného lešenského zámku si můžete dopřát každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Během předvánočního období jsou připraveny také sobotní tvůrčí dílny nazvané Vůně zámeckého adventu (více ZDE).