Kouzelná atmosféra adventu a třpytivá krása tisíců ručně vyráběných skleněných baněk ovládnou od 28. listopadu do 19. prosince historické komnaty zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Prohlídky organizujeme v počtu max. 19 osob, takže nepotřebujete testy ani očkování. Postačí jen respirátory, dodržování vzdáleností a ohleduplnost k ostatním. Pokud se cítíte být nemocní, nebo jste byli v rizikovém kontaktu s nakaženým COVID 19, prosíme zůstaňte doma.

Vstup do vánočně upravených zámeckých pokojů vede skrz loveckou halu v níž jsou baňky motivy lesní zvěře a šišek. Romantická atmosféra převládá v interiéru knihovny, kterou zaplavily baňky ve tvaru srdce a lze ji nyní bez nadsázky označit za „červenou knihovnu“. Největší zážitek však návštěvníky čeká v bílém sále: od štukového stropu splývají sloupy třpytivých baněk a celá místnost se stromky zahalenými do zlatavě a perleťové záplavy baněk odrážejících se v zrcadle a křišťálových lustrech doslova září. Své kouzlo mají i další komnaty, v nichž se návštěvníci můžou setkat dokonce i s černými baňkami kombinovanými se zlatými ornamenty. Zámek Lešná u Valašského Meziříčí je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin.

 
VSTUPNÉ

Plné 90 Kč, snížené 50 Kč (studenti, senioři) a 40 Kč (děti 6–15 let a ZTP), rodinné 200 Kč, děti do 6 let zdarma.

 
UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme návštěvníky muzea, že na základě platných nařízení vlády proti šíření onemocnění COVID 19 je umožněn vstup pouze s respirátorem a zároveň je nutné dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy. U hromadných prohlídek nad 20 osob musíme po dětech od 12 do 18 let a osob s kontraindikací k očkování vyžadovat RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin a u dospělých osob potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19. Do 12 let se potvrzení bezinfekčnosti nevyžaduje. Děkujeme za pochopení!