Kouzelná atmosféra adventu a třpytivá krása tisíců ručně vyráběných skleněných baněk ovládnou od neděle 24. listopadu historické komnaty zámku Lešná u Valašského Meziříčí. V rámci výstavy Vánoce na zámku, která potrvá do 22. prosince, proběhnou i lektorské programy pro děti a dvě akce pro širokou veřejnost Nedělní adventní dílny a O Vánocích...

PROGRAM
  • V zámeckých interiérech budou k vidění baňky z kolekce Return to nature s jemným vzorem inspirovaným luční trávou a okoličnatým květenstvím. Historické místnosti ovládne tradiční vánoční červeň v kombinaci se stříbrnou i odstíny zelené, modré, fialové a zlaté, jejichž třpyt zvýrazní zámecké křišťálové lustry a zrcadla. Novinkou bude instalace, v níž záplava baněk nastíní dojem tajemné vánoční oblohy se zářícími hvězdami. Výstavu můžete vidět každý den mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Její součástí je i lektorský program pro děti a školní kolektivy (více ZDE).
  • Během předvánočního období můžete na zámku Lešná u Valašského Meziříčí navštívit i Nedělní adventní dílny (více ZDE) a oblíbenou zámeckou akci O Vánocích... (více ZDE).
VSTUPNÉ

Vánoce na zámku: plné 80 Kč, snížené 50 Kč (studenti, senioři) a 40 Kč (děti 6–15 let, ZTP), rodinné 200 Kč.