Na pátém ročníku akce podporující sklářské řemeslo v regionu budou moci návštěvníci sledovat i kouzlo zrodu skla ze žhavé sklářské pece přímo u zámku Kinských. Zbrusu nová přenosná pec Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské zde bude mít svou premiéru.

Sklářské kouzlení připravené muzeem ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí bude letos probíhat už od 10 hodin dopoledne, takže návštěvníci budou mít dost času vyzkoušet vše, co nabídne pět tvůrčích dílniček. A na co se můžou malí i velcí návštěvníci těšit letos? Na tvorbu rokailových prstýnků a přívěsků, korálkovou dílnu, malování třpytkami na skleněný zápich či hru na skleničky. Novinkou bude možnost sledovat tvorbu skleněných vitráží a lamp vznikajících v dílně manželů Ruskových. Ty zde bude možné i zakoupit, stejně jako sklo z vizovického ateliéru JOGS a řadu jiných sklářských výrobků regionálních tvůrců, včetně prací studentů sklářské školy. V expozici bude připavena i nová výstava studentských prací. Ti nejmenší návštěvníci se můžou těšit na hledání skleněného pokladu či na cvrnkání skleněnými kuličkami.

Atmosféru akce od 14 hodin dokreslí živá hudba, cukroví i zázemí muzejní kavárny. Sklářská pec bude v provozu u zámku Kinských od nedělního rána, práci sklářů se žhavým sklem bude možné sledovat až po poledni, kdy bude sklovina připravena na kouzlo zrodu skla. Nenechte si tuto jedinečnou atrakci ujít!

Vstupné: dospělí 50 Kč/ děti 40 Kč