Muzeum regionu Valašsko pro Vás připravilo zajímavou doprovodnou akci k výstavě Po kalíšku dáme, která je k vidění na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. V neděli 23. října proběhne odpolední program s názvem Po kalíšku dáme – DÍLNA, v rámci něhož zapojíte svou kreativitu a také si projdete výstavu v doprovodu její kurátorky a historičky muzea Kamily Valouškové.

PROGRAM
  • V dílně se budou malovat láhve či skleničky určené pro ovocné pálenky skutečnými vypalovacími sklářskými barvami. Kromě vlastní kreativity bude možné využít i předloh dle dobových etiket či návrhů regionálních malířů. Je možné přinést i vlastní sklo. Hotové výrobky si návštěvníci budou moci vyzvednout po vypálení od úterý 25. října.
  • S výstavou skla pro ovocné pálenky vás v průběhu akce blíže seznámí její kurátorka historička umění Kamila Valoušková. Kromě zajímavostí o výrobě kalíškoviny ve valašských sklárnách se můžete těšit i na osvědčené regionální recepty likérů (včetně svatojánské ořechovky) a dobové zprávy o hrozbách kořalečního moru. Není vyloučeno, že i po kalíšku dáme.
VSTUPNÉ

Plné 60 Kč, snížené 50 Kč (senioři, studenti) a 40 Kč (děti 6–15 let), do 6 let zdarma.