Už jen do 31. srpna máte skvělou možnost zpestřit si návštěvu našich objektů – zámky Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí a Hvězdárna Vsetín – úspěšnou prázdninovou hrou s názvem Letní dobrodružství v muzeu. Jedná se o klasickou pátračku po pokladu, během níž řešíte úkoly a hledáte indicie, které vás nakonec dovedou ke kýženému cíli. Užijete si společnou rodinnou zábavu a zároveň se dozvíte zajímavosti z míst, která navštívíte. Poklad má v každém objektu jinou podobu. Jakou? To vám zatím neřekneme. Můžeme ale prozradit, že pokud najdete poklady ve všech třech objektech, získáte jako bonus krásný přívěšek v podobě broušeného diamantu.

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

V lešenském zámku čeká malé i velké hledače pokladů důkladná prohlídka historických komnat, odhalování platební síly historických bankovek ve výstavě Mince a platidla i pátrání po zajímavostech objevených při sledování beskydských šelem. Úkoly vás zavedou i do zdejšího vyhlášeného anglického parku. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

HVĚZDÁRNA VSETÍN

Na vsetínské hvězdárně vás čekají úkoly z meteorologie, kosmonautiky a hlavně astronomie. Během jejich plnění si projdete hvězdárnu včetně kopule s dalekohledy a také venkovní areál s letošními novinkami – unikátním modelem Sluneční soustavy a interaktivními slunečními hodinami. Úspěšným vyřešením otázek získáte číselný kód k otevření trezoru s pokladem. Hvězdárna má otevřeno ve všedních dnech od 9:00 do 15:00 hodin, případně i v jiných dnech během akcí pro veřejnost.

ZÁMEK VSETÍN

Prázdninová hra o poklad vás provede celým vsetínským zámkem. Dostanete se do rytířské herny v Templářském sklípku i na vyhlídku ze zámecké věže. Cestou nahoru můžete obdivovat živé ryby z Akvária řeky Bečvy a potkáte i populárního medvěda-rebela Míšu z Brodské. No a na závěr vás čeká odměna. Zámek má otevřeno denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

VSTUPNÉ

20 Kč k běžné vstupence v prvním navštíveném objektu (v dalších objektech už se za hru nepřiplácí).

UPOZORNĚNÍ

Akce probíhá v souladu s aktuálními nařízeními vlády a epidemiologickými opatřeními.