Oblíbená Květinová slavnost bude hlavní akcí měsíce května na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Muzeum regionu Valašsko pro Vás připravuje pohodové odpoledne plné barev a vůní kvetoucích rostlin, příjemných tónů hudebních vystoupení sólistů i sborů ze ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a další zábavy pro celou rodinu.

PROGRAM
  • Komentované prohlídky parku
  • Květinové vazby v historických interiérech zámku od Aleny Hegarové z Lešné (děkujeme!)
  • Hudební a taneční vystoupení žáků, absolventů a pedagogů ZUŠ Alfréda Radoka v parku i historických interiérech
  • Zábavné aktivity v parku
  • Stánkový prodej
  • Občerstvení zajištěno (TUCAN CAFÉ)
VSTUPNÉ

Plné 90 Kč, snížené (student, senior) 70 Kč, děti (6–15 let) 50 Kč, do 6 let zdarma, rodinné 200 Kč.

 

VYSTUPUJÍCÍ ZE ZUŠ ALFRÉDA RADOKA

Magdaléna Kratochvílová (pedagožka)

Vystudovala Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži a dále absolvovala řadu kurzů a seminářů pod vedením renomovaných hudebníků: profesorky Kató Havas, I. Štrause a E. Bublové. Se svými žáky získala několik předních ocenění v krajských kolech soutěží ZUŠ a v soutěži Václava Krůčka.

Petr Bazala (hudebník, básník, pedagog)

Vystudoval Deylovu konzervatoř ve hře na akordeon, violoncello a klavír.  Vyučuje hru na klavír, akordeon a korepetici, korepetuje v tanečním oboru a komponuje. Také se věnuje výuce nevidomých slabozrakých studentů. Se svými žáky přivezl ze soutěží mnoho ocenění, např. ze soutěží v USA, Itálii, Chorvatsku, také soutěží v ČR celostátního i mezinárodního rozsahu Prague Junior Note, Karlovarská Růžička, Pro Bohemia, Pianoforte per tutti a další. Přednáší na téma „Improvizace a kompozice“ po celé ČR. Také je zván do porot soutěží. V roce 2010 natáčel v Paříži v rámci projektu Cest la vie. S tímto projektem vystupovali po v ČR a SR na divadelních scénách. V roce 2012 se stal absolutním vítězem v soutěži WCOPA v Los Angeles ve hře na klavír. V roce 2018 získal “ocenění za vynikající pedagogickou práci“ od poroty v celostátní klavírní soutěži „PIANOFORTE PER TUTTI“ konané v Příboře. O Petru Bazalovi bylo napsáno několik seminárních i diplomových prací na konzervatořích a HAMU v Praze.

Žáci komorního smyčcového souboru

Zdeněk Píštěk, Svatava Liebelová, Dora Kudělková, Lucie Klečková, Anna Bothová, Ellen Neuwirthová, Vojen Píštěk, Agáta Fojtíková, Stela Oravová, Sofie Štecová, Damián Rázl, Norbert Jan Marek, Marie Machalová.