Tentokrát na téma Ze života hmyzu. Poznejte pestrost života ve městě i na Vaší zahrádce či v lese a otestujte si v soutěži o zajímavé ceny své znalosti i dovednosti.

Bezobratlí jsou skupina živočichů zahrnující až 95 % všech živočišných druhů, přičemž nejpočetnější skupinou je hmyz. Hmyz je nepostradatelnou složkou naší přírody, řadí se mezi něj např. významní opylovači rostlin, jako jsou včely, vosy, motýli a mravenci. Tato významná skupina živočichů je bohužel ohrožena vymíráním. Množství vymřelých druhů v České republice za posledních 100 let se odhaduje až na 3 000.

Co s tím? Dozvíte se v úvodní motivační přednášce, která se stane také východiskem pro soutěžní test. Poté se žáci přesunou do prostor zámku Kinských, resp. vsetínského zámku, kde budou plnit zajímavé badatelské úkoly. Opět se můžete těšit na interpretační tvůrčí ateliér, kde si v rámci plnění zadaného úkolu upevníme klíčové kompetence (prostřednictvím nabytých znalostí, dovedností, postojů a hodnot).

Literaturu ke studiu si můžete stáhnout zde

Vzhledem k velkému zájmu jsme rozšířili kapacitu soutěže a nově se můžete se svou skupinou z I. i II. stupně přihlásit k účasti v soutěži buď na zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, nebo na vsetínský zámek. Vítězové budou vyhlašováni každý den!

Termín a místo konání soutěže:

  • úterý 25. dubna 2023 pro žáky 3. – 5. tříd v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí
  • středa 26. dubna 2023 pro žáky 6. – 9. tříd v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí
  • čtvrtek 27. dubna 2023 pro žáky 3. – 5. tříd v zámku Vsetín
  • pátek 28. dubna 2023 pro žáky 6. – 9. tříd v zámku Vsetín

Časový harmonogram soutěže:

9:00 – 9:15                prezence

9:15 – 9:45                motivační přednáška

9:45 – 10:45             soutěžní test a badatelské úkoly

10:45 – 12:00           tvůrčí ateliér

12:00 – 12:30           přestávka

12:30                        slavnostní vyhlášení vítězů

 

Soutěž je určena pro 3–5 členné týmy žáků ze ZŠ, veškeré úkoly a aktivity budou vycházet z obsahu učiva ZŠ a znalostí, které děti v průběhu soutěže nabydou. Z každé školy se mohou přihlásit max. 3 soutěžní týmy.

Registrace:

KAPACITA SOUTĚŽE JE VYČERPÁNA A NENÍ MOŽNÉ SE OBJEDNAT.

Po úspěšném přihlášení Vám zašleme potvrzující e-mail s propozicemi soutěže.

Neváhejte, kapacita sálu je omezená! U registrace je nutné uvést: jméno týmu a počet členů, školu, zodpovědného pedagoga a kontakt na něj. Každý soutěžní tým si předem zvolí svého kapitána.

 

Registrační poplatek: 50,- Kč za žáka, pedagogický doprovod vstup zdarma. Svačiny, psací potřeby a dobrou náladu s sebou, těšíme se na Vás!