Spojit příjemnou procházku s poznáním života ptáků kolem nás mohou účastníci akce s názvem Festival ptactva, která proběhne v sobotu 2. října nedaleko zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Sraz je v 8:45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce nad Bečvou, odkud se vydáme k Choryňskému rybníku. Cestou i na místě se dozvíte spoustu zajímavostí z oblasti ornitologie a ekologie.

Festival ptactva je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International, která má za cíl upozornit na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách mohou potkat. Za jejich pozorováním se vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Získaná data budou následně k dispozici na webu České společnosti ornitologické (ZDE).

Účastníci vycházky se od svého průvodce, kterým bude zoolog Muzea regionu Valašsko Zdeněk Tyller, dozví spoustu zajímavostí z ptačí biologie a ekologie, životních strategií ptáků či odchytu a kroužkování ptáků. Pozor, za trvalého silného deště se akce nekoná, aktuální info získáte na tel. čísle 775 284 222 (Zdeněk Tyller). Jinak, pokud vám sobotní datum nevyhovuje, můžete si zajet na Festival ptactva v neděli 3. října do Vsetína. Sraz je v 8:30 hodin u vstupu do Panské zahrady ze strany od náměstí Svobody. Více ZDE.