Zábavu a zajímavé poznání pro dospělé i děti nabídne akce s názvem Festival ptactva, na kterou se můžete vypravit v neděli 3. října do Vsetína. Sraz účastníků je v 8:30 hodin u vstupu do Panské zahrady ze strany od náměstí Svobody. Pokud by bylo hodně nevlídné počasí, akce proběhne na vsetínském zámku.

Festival ptactva je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International, která má za cíl upozornit na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách mohou potkat. Za jejich pozorováním se vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Získaná data budou následně k dispozici na webu České společnosti ornitologické (ZDE)

Na Vsetíně se Festival ptactva uskuteční v neděli 3. října. Sejdeme se v 8:30 hodin u vchodu do Panské zahrady. Povíme si konkrétně o životě pozorovaných ptáků, uvidíte nárazové sítě pro odchyt a také si například řekneme, proč se vlastně ptáci kroužkují. Podle zájmu účastníků se můžeme projít i podél řeky Bečvy a nakonec i k zámku. Pro případ velmi silného deště je připravena i „mokrá varianta“ na vsetínském zámku. Vystoupali bychom na věž, kde je krom krásné vyhlídky i rozsáhlá přírodovědná expozice. K tomu by proběhla i přednáška o ptácích v místnosti s dataprojektorem. Pokud si nebudete s počasím jisti, volejte na telefonní číslo 775 284 222.