Zábavu, zážitky i zajímavé poznání pro děti různého věku nabízí oblíbené prázdninové programy, které probíhají od úterý 20. do pátku 23. února v pobočkách Muzea regionu Valašsko na Vsetíně a ve Valašském Meziříčím.

Zámek Kinských v duchu středověku

Jarní prázdniny na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí se letos ponesou v duchu středověku. Návštěvníci nahlédnou do tajů dobových řemesel a sami se je i vyzkouší. Připraven je také šermířský turnaj s tréninkem rytířských dovedností, škola dvorních dam i malý masopustní ples s výukou tanců a výrobou škrabošek. Akce probíhá každý den od 10 do 16 hodin a pokaždé Vás čeká jiná programová náplň. Kdo bude mít na sobě středověký převlek, může se těšit na malou odměnu.

Zámek Vsetín nabídne i planetárium

Na zámku Vsetín prázdninový program probíhá vždy od 10 do 15 hodin. I zde si budete moci vyzkoušet různá tradiční řemesla. Velkým lákadlem bude mobilní planetárium, což je nafukovací kopule, ve které můžete pěkně vleže sledovat filmy o kráse a tajemstvích vesmíru. Projekce budou začínat v hodinových intervalech. V úterý od 10, 11, 12 a 13 hodin, v ostatních dnech navíc ještě od 14 hodin. Kromě toho si budete moci ve výstavě Retrogaming prohlédnout i vyzkoušet historické počítače a legendární hry, na kterých vyrůstaly generace v posledních dvou dekádách 20. století. K dispozici Vám budou i ostatní návštěvnické prostory zámku.

Hvězdárna zve na filmy, hry a pozorování

Hvězdárně Vsetín během prázdnin nabízí hned dva programy. Od 10 do 15 hodin si můžete přijít prohlédnout pozorovací kopulí s velkým dalekohledem a další zajímavosti na hvězdárně. Za vhodných podmínek dojde i na pozorování Slunce. Připraveny budou i jednoduché hry na počítačových kioscích, „kouzla“ optických exponátů nebo vědomostní kvízy z oboru astronomie a kosmonautiky. Hvězdáři Vám promítnou i animované příběhy vesmírného cestovatele Paxiho a ukáží zábavné pokusy s viditelným i neviditelným světlem. Každý večer od 18.30 do 19.30 hodin si můžete zajít na pozorování objektů blízkého i vzdáleného vesmíru nazvané Prázdniny pod hvězdami. Pozorování probíhají jen za vhodných podmínek a vyhlídky na tento týden nejsou bohužel úplně příznivé. Aktuální informaci se dozvíte vždy zhruba hodinu před plánovaným začátkem na Facebooku Muzeum regionu Valašsko (@muzeumregionuvalassko). @muzeumregionuvalassko.