Hledáte inspiraci a atraktivní program pro své děti na jarní prázdniny? Vydejte se za námi na zámek Kinských ve Valašském Meziříčí a vyzkoušejte si, jak se žilo ve středověku. Užijete si prima rodinnou zábavu a zjistíte spoustu zajímavostí o tomto období. Každý den budete moci kromě jiného pomáhat mistru cechu malířského s vytvořením velkolepého díla, trénovat střelecké dovednosti s kuší nebo se stát tovaryšem v různých řemeslných dílnách. Akce bude probíhat od úterý do pátku, vždy od 10:00 do 16:00 hodin. Záleží na Vás, kdy dorazíte a kolik času u nás trávíte. Když to ale bude ve středověkém převleku, čeká Vás odměna. Těšíme se na Vás.

PROGRAM
  • úterý 20. února – navštívíte hrnčířskou dílnu a zjistíte, zda zvládnete práci na kruhu. Od iluminátora se přiučíte písmu, kterým si vyzdobíte i svůj váček na mince.
  • středa 21. února – pomůžete cechu mlynářů umlít tu nejjemnější mouku. Pro všechny případy si ale raději vytvoříte u ranhojiče ochranný amulet.
  • čtvrtek 22. února – mistři cechu šermířského Vás připraví na turnaj. Jednotlivé souboje se budou konat v 11:00, 12:00, 14:00 a 15:00 hodin.
  • pátek 23. února – pán zdejšího panství uspořádá masopustní ples. Vytvoříte si škrabošku a také se naučíte ty správné tance. Můžete se nechat pasovat na rytíře v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

Po celou dobu jarních prázdnin bude v muzeu také vystavena polychromovaná socha Piety, jedna z nejstarších dřevěných soch dochovaných v oblasti východní Moravy.

VSTUPNÉ

Plné 60 Kč, snížené (děti 6–15 let) 50 Kč, do 6 let zdarma.