Ve čtvrtek 5. prosince byla za účasti řady vzácných hostů a novinářů slavnostně zahájena rekonstrukce zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Historická památka spadající pod správu Muzea regionu Valašsko je veřejnosti uzavřena od začátku roku 2019. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce za zhruba 117 milionu korun, která kromě výrazného vylepšení technického stavu budovy přinese moderní depozitáře pro bohatý sbírkový fond muzea a zbrusu novou víceoborovou expozici Člověk v krajině, krajina v člověku (více ZDE).

V letošním roce se hlavně vyklízelo a stěhovalo, teď přichází na řadu samotná stavební část. Její slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek 5. prosince ve vstupní hale zámku. O úvodní slovo se postaral ředitel Muzea regionu Valašsko Tomáš Vitásek. Symbolického aktu spočívajícího v odtesání speciálně upravených podlahových dlaždic se před zraky pozvaných hostů a objektivy médií chopili zástupci Zlínského kraje a to hejtman Jiří Čunek a radní pro kulturu a památkovou péči Miroslav Kašný, starosta města Valašské Meziříčí Robert Stržínek a majitel dodavatelské firmy POZIMOS a. s. Jiří Havlík. Dokončení rekonstrukce je plánováno na podzim roku 2021.