Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí je jednou z posledních architektonických památek starobylého městečka Krásno nad Bečvou (více o historii objektu ZDE). Od konce 40. let 20. století v zámku sídlí valašskomeziříčské muzeum, dnes pobočka Muzea regionu Valašsko. Organizace zřizovaná Zlínským krajem kromě svých poboček spravuje přes půl milionu sbírkových předmětů z rozličných oborů přírodních i společenských věd. Organizuje také výstavy, akce pro veřejnost (více ZDE) a lektorské programy pro školy (více ZDE).

V letech 2019–2022 prošel zámek rozsáhlou rekonstrukcí, která se zaměřila na napravení neutěšeného technického stavu objektu a zbudování nových depozitárních, expozičních, výstavních a návštěvnických prostor. Hlavním návštěvnickým lákadlem je nová stálá expozice Člověk v krajině, krajina v lidech (více o ní ZDE) zaměřená na prezentaci vzájemného vztahu člověka a valašské přírody od příchodu prvních pravěkých lovců do našeho regionu po současnost. Zámek nově disponuje třemi samostatnými prostorami pro pořádání krátkodobých výstav, muzejní kavárnou, sálem či moderními edukačními a odpočinkovými prostory.

Zámek nabízí různé možnosti pronájmu pro svatební obřady či jiné kulturní a společenské akce (více ZDE).