Vánoční svátky jsou kromě jiného i časem zklidnění a pohody. Užít si ho můžete například při návštěvě Muzea regionu Valašsko na zámku Vsetín, kde vás čekají zajímavé výstavy, expozice i návštěvnické atrakce s nádechem zábavy a poznání pro celou rodinu.

ZÁMEK VSETÍN

Otevřeno denně mimo pondělí 9:00 – 17:00 hodin, o svátcích zavřeno v pátek 24. prosince, sobotu 25. prosince a sobotu 1. ledna. Můžete navštívit trojici výstav Někdo to rád sušené (o tradičním sušení ovoce na Valašsku – ZDE), Na pytlácké stezce (o historii pytláctví na Valašsku – ZDE) a Vlněný kaleidoskop Ivany Langrové (plstěné betlémy a další úžasná díla z vlny – ZDE), stálé expozice o Valašsku, Templářský sklípek s rytířskou hernou, vyhlídku ze zámecké věže a další návštěvnické prostory zámku. Pro vstup do muzea stačí mít na ústech respirátor a dodržovat rozestup od ostatních alespoň 1,5 metru (neplatí pro členy jedné domácnosti či žáky z jedné školy). Jestliže se ale cítíte být nemocní nebo jste byli v rizikovém kontaktu s nakaženou osobou, zůstaňte prosím doma. Další informace ZDE.

HVĚZDÁRNA VSETÍN

Od pátku 24. prosince do neděle 2. ledna zavřeno. Hvězdárna je otevřena v pracovních dnech 9:00–15:00 hodin. Více ZDE

ZÁMEK LEŠNÁ U VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ

Od pondělí 20. prosince zavřeno. Návštěvnická sezona bude zahájena opět až v dubnu 2022.

ZÁMEK KINSKÝCH VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

Zavřeno z důvodu probíhající rekonstrukce. Objekt bude otevřen začátkem roku 2022, termín bude brzy upřesněn ZDE

KOSTEL SV. TROJICE VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ

Zavřeno