Muzeum regionu Valašsko připravuje novou výstavu na zámku Vsetín, která Vám představí originální a působivá díla výtvarnice Ivany Langrové ze Santova, jejímž výsostným tvůrčím materiálem se stala ovčí vlna.

Ivana Langrová si tradiční zpracování vlny osvojila od amerických Indiánů. Při svém pobytu v Americe objevila i techniku plstění vlny jehlou, která ji nasměrovala k volné tvorbě vlněných artefaktů.

Před zhruba 15 lety se usadila na Santově v srdci Valašska, kde chová malé stádo ovcí, jejichž rouno ručně zpracovává i barví a plstěním z něj vytváří díla ovlivněná mimo jiné novou domovinou, její přírodou a tradicemi.

V autorčině tvorbě nalezneme sakrální motivy, zvláště betlémské výjevy, ale též scény z života našich předků, netradiční ztvárnění krajiny a nově i díla abstraktní. Vedle charakteristické figurální tvorby jsou její novou výrazovou formou nevšední vlněné obrazy a koláže. Vsetínská výstava je jakýmsi krasohledem do tohoto pestrého vlněného světa Ivany Langrové.

Vernisáž výstavy proběhne o první adventní neděli 28. listopadu od 15 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. O hudební doprovod se postará Mirek Urubek – housle.

UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme návštěvníky muzea, že na základě platných nařízení vlády proti šíření onemocnění COVID 19 je umožněn vstup pouze s respirátorem a zároveň je nutné dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy. Dále upozorňujeme, že u akcí, doprovodných programů a hromadných prohlídek nad 20 osob musíme po dětech od 12 do 18 let a osob s kontraindikací k očkování vyžadovat RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin a u dospělých osob potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19. Děkujeme za pochopení!