Plánujete, kam vyrazit s rodinou či přáteli o nadcházejících vánočních svátcích? Jednou z variant může být i zámek Vsetín. Zavřeno zde bude pouze od pondělí 23. do čtvrtku 26. prosince a v pondělí 30. prosince. V ostatních dnech, včetně Silvestra (úterý 31. prosince) a Nového roku (středa 1. ledna) bude otevřeno v běžném režimu, tedy od 9 do 17 hodin. Návštěvníci si mohou vybrat z trojice následujících výstav: Perníčky (více ZDE) – historie perníku a perníkářského řemesla nejen na Valašsku. K vidění jsou starodávné formy i současně výtvory cukrářek z regionu a studentek vsetínské SOŠ Josefa Sousedíka. Jan Frydrych: Skleněné objekty (více ZDE) – objekty z broušeného optického skla od světově uznávaného mistra Jana Frydrycha, jehož práce vlastní přední světové galerie i známé osobnosti jako manželé Clintonovi nebo zpěvák Elton John. Skleněné Vánoce (více ZDE) – současné i historické baňky z Irisy, díla sklářského umělce Josefa Divína a jeho studentů ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Val.  Meziříčí.

Projít si můžete rovněž stálé expozice Živá paměť regionu, Galerie majitelů, Templářský sklípek s novou rytířskou hernou (více ZDE), Příroda hrou či Bankovky z celého světa. Otevřena bude i vyhlídka v zámecké věži, odkud máte jako na dlani celé město i okolní kopečky.

Další objekty Muzea regionu Valašsko zůstanou uzavřeny – Hvězdárna Vsetín do 1. ledna, zámek Lešná u Valašského Meziříčí do 31. března a zámek Kinských ve Valašském Meziříčí až do podzimu 2021 (rekonstrukce – více ZDE). Kostel sv. Trojice Valašské Meziříčí je otevřen pouze na plánované kulturní akce a svatby na objednání.