O jednu místnost a několik zajímavých atrakcí pro malé i velké rytíře se rozrostla oblíbená interaktivní expozice Templářský sklípek v podzemí vsetínského zámku.

Templářský sklípek je replika rytířského sálu, ve které se dozvíte spoustu zajímavostí o historii templářského řádu a jeho působení na Vsetínsku. Ba co víc, malí i velcí návštěvníci si zde mohou vyzkoušet rytířskou výzbroj nebo nahlédnout do středověké kuchyně.

V rámci nedávného Zámeckého adventního kouzlení jsme ve sklepení otevřeli další prostor navazující na expozici, který je koncipován jako rytířská herna. Krom jiného zde najdete i malý dřevěný katapult, se kterým můžete zkusit dobýt repliku hradu. „Je tady toho samozřejmě ještě mnohem víc, na své si přijdou nejen děti, ale i dospělí,“ dodal kurátor expozice Pavel Mašláň.

Templářský sklípek si můžete prohlédnout v rámci jednoho vstupného při prohlídce celého muzea i některé z výstav. Když už budete na vsetínském zámku, rozhodně nevynechejte ani návštěvu vyhlídky ve věži, do které vystoupáte skrz velmi zajímavou expozicí o přírodě kolem nás. Více ZDE.