Kouzelná atmosféra adventu a třpytivá krása tisíců ručně vyráběných skleněných baněk ovládnou od neděle 28. listopadu historické komnaty zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Doprovodné akce k výstavě Nedělní adventní dílny a O Vánocích se ale vzhledem k aktuálním epidemiologickým nařízením vlády bohužel ruší!

Vstup do vánočně upravených zámeckých pokojů vede skrz loveckou halu v níž jsou baňky motivy lesní zvěře a šišek. Romantická atmosféra převládá v interiéru knihovny, kterou zaplavily baňky ve tvaru srdce a lze ji nyní bez nadsázky označit za „červenou knihovnu“. Největší zážitek však návštěvníky čeká v bílém sále: od štukového stropu splývají sloupy třpytivých baněk a celá místnost se stromky zahalenými do zlatavě a perleťové záplavy baněk odrážejících se v zrcadle a křišťálových lustrech doslova září. Své kouzlo mají i další komnaty, v nichž se návštěvníci můžou setkat dokonce i s černými baňkami kombinovanými se zlatými ornamenty.

UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme návštěvníky muzea, že na základě platných nařízení vlády proti šíření onemocnění COVID 19 je umožněn vstup pouze s respirátorem a zároveň je nutné dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, nejde-li o členy jedné domácnosti či žáky a studenty z jedné školy. U hromadných prohlídek nad 20 osob musíme po dětech od 12 do 18 let a osob s kontraindikací k očkování vyžadovat RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin a u dospělých osob potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19. Do 12 let se potvrzení bezinfekčnosti nevyžaduje. Děkujeme za pochopení!