Muzeum regionu Valašsko po roce zopakuje na zámku Vsetín loni velmi úspěšnou výstavu tradičních i novošlechtěných odrůd ovoce z našeho regionu (více ZDE). Proběhne od čtvtku 10. do neděle 13. listopadu. Kromě široké palety běžných i unikátních exponátů z valašských sadů se můžete těšit také na přednášku uznávaného odborníka Mgr. Radoslava Vlka, Ph.D. a jeho kolegů z Mendelovy univerzity Brno, jež se uskuteční poslední den výstavy (neděle 13. 11.) od 14:00 hodin v Mramorovém sále zámku.

PROGRAM

Přednáška Ovocné stromy na Valašsku nabídne zajímavé povídání věnované nejen problematice tradičních, historických a krajových odrůd ovoce, ale i roli ovocných stromů v krajině či symbolickou rovinu i význam ovoce v kulturních dějinách lidstva.

VSTUPNÉ

Plné 60 Kč, snížené 50 Kč (senioři, studenti) a 40 Kč (děti 6–15 let), do 6 let zdarma.