Také letos se uskuteční na zámku Vsetín podzimní výstava tradičních i novošlechtěných odrůd ovoce z Valašska. Přijďte si prohlédnout desítky unikátních i běžných odrůd jablek, hrušek a dalších ovocných druhů z našeho regionu, které nám poskytli: Národní muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Český zahrádkářský svaz Vsetín, ČSOP Bílé Karpaty, E. Vala Horní Bečva, A. Váhala Valašské Meziříčí, ČZS–ZO Zubří a další pěstitelé. Stejně jako loni se můžete těšit také na poutavou přednášku o typických krajových odrůdách a ovocnářství na Valašsku v podání uznávaného odborníka Mgr. Radoslava Vlka, Ph.D. a jeho kolegů z Mendelovy univerzity Brno.

• 10.–13. 11. | 9:00–17 hodin – výstava krajových odrůd ovoce
  • 13. 11. | 14:00 hodin – přednáška Mgr. Radoslava Vlka, Ph.D. o krajových odrůdách ovoce na Valašsku (více ZDE)

VSTUPNÉ

Plné 60 Kč, snížené 50 Kč (senioři, studenti) a 40 Kč (ZTP, děti 6–15 let), do 6 let zdarma