V muzeu se nachází spousta podivuhodných věcí s poutavými příběhy. Pojďte je objevovat! Při pátrání po pokladu se setkáte s panenkami ze všech koutů světa, seznámíte se zanikajícím malířským řemeslem a přímo ve výstavě můžete objevit i plátkové zlato. Ba co víc – přímo v zámku přece objevíte hotový poklad!

Muzeum ve Valašském Meziříčí opět připravilo na letní prázdniny pokladovou hru pro celou rodinu. Poklad je ukrytý v jedné z komnat v zámku Kinských. Jenže takový zámek má desítky místností, tak kde ho hledat? K získání indicie k objevení zamčené truhlice stačí vyřešit několik úkolů, odhalit pozoruhodnosti jinde nevídané a vypátrat zajímavosti mezi ukryté mezi exponáty v expozicích. K tomu je zapotřebí jen trochu dobrodružného ducha, důvtip, bystré oko a tužku.

Hrací list k pokladovce získáte v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Hledačům pokladu doporučujeme začít své pátrání nejpozději v 16 hodin. Poklad je přístupný po dobu letních prázdnin denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin, cena hry je 10 Kč k platné vstupence.

Vzhůru za pokladem, dobrodružství nečeká!