Navštivte tradiční podzimní výstavu krajových odrůd ovoce, která je letos poprvé k vidění také v nově zrekonstruovaném zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Těšit se můžete na ukázku desítek druhů starých krajových odrůd jablek a hrušek, které do výstavy poskytli Národní muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Český zahrádkářský svaz Vsetín, ČSOP Bílé Karpaty, E. Vala Horní Bečva, A. Váhala Valašské Meziříčí, ČZS–ZO Zubří. V neděli 30. října si nenechte ujít přednášku a pomologickou poradnu uznávaného odborníka Mgr. Radoslava Vlka, Ph.D. (více ZDE), který Vám pomůže určit Vaši úrodu ze zahrad a sadů podělí se s Vámi o zajímavosti z historie pěstování a rozšíření konkrétních druhů nejen na Valašsku.