Velký úsěch zatím sklízí výstava o historii sušení ovoce na Valašsku s názvem Někdo to rád sušené (více ZDE), která probíhá od poloviny září do konce ledna 2022 na zámku Vsetín. Muzeum regionu Valašsko pro Vás v rármci ní připravilo čtyřdenní tématickou výstavu krajových odrůd ovoce, která bude probíhat od čtvrtku 11. do neděle 14. listopadu v Mramorovém sále zámku. Její součástí bude i slavnostní křest nové muzejní knihy Sušárny ovoce. Živé dědictví (nejen) Horního Vsacka a přednáška předního českého odborníka Radoslava Vlka z Mendelovy univerzity v Brně. Výstava Krajové odrůdy ovoce na Valašsku byla finančně podpořena městem Vsetín.

Návštěvníci výstavy Krajové odrůdy ovoce na Valašsku se mohou těšit na několik desítek starých krajových i novošlechtěných odrůd ovoce, které do výstavy poskytlo Národní muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Český zahrádkářský svaz Vsetín, ČSOP Bílé Karpaty a E. Vala Horní Bečva. Pro ty, kteří se budou chtít dozvědět ještě víc, připravilo muzeum odbornou přednášku. Proběhne v neděli 14. listopadu od 14:00 hodin a povede je uznávaná persona v této oblasti Mgr. Radoslav Vlk, Ph.D. Součástí výstavy bude i křest Sušárny ovoce. Živé dědictví (nejen) Horního Vsacka, který proběhne ve čtvrtek 11. listopadu od 17:00 hodin (více ZDE).

UPOZORNĚNÍ

Akce probíhá v souladu s platnými nařízeními vlády proti šíření onemocnění COVID 19, na jejichž základě musíme po účastnících starších 6 let vyžadovat buďto potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci, případně potvrzení o negativním výsledku testu vydané příslušnou zdravotní organizací. Je také možno se otestovat na místě vlastním doneseným testem (muzeum neposkytuje testy). Pro vstup do objektu vám postačí jen rouška a dodržování rozestupů. Program může být změněn na základě aktuální epidemiologické situace. Sledujte naše stránky www.muzeumvalassko.cz a Facebook nebo Instagram @muzeumregionuvalassko.