Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská po dvou letech opět uspořádala sklářské sympozium, kterým zároveň vyvrcholila spolupráce na mezinárodním projektu Moderní design Česko – Slovensko – Bulharsko. K účasti na sympoziu přizvala jak renomované teoretiky sklářského umění a historie, tak soudobé sklářské výtvarníky.

V praktické části sympozia byla realizována díla významného představitele slovenského sklářského umění Pala Macha. Machova tvorba se rozvíjí v oblasti malby na sklo, pro jejíž specifické techniky vybírá jak vlastní náměty, tak motivy čerpající z díla a spolupráce s významnými slovenskými výtvarníky, ke kterým patří např. Rudolf Fila či Jozef Jankovič. Odlišnou polohu přístupu ke sklu pak zastupuje dílo mladé designérské dvojice, Libora a Petry Sošťákových. Jejich designérská tvorba vešla ve známost především kinetickými světelnými objekty navrženými pro společnost Lasvit, ale před dvěma lety založili v Rožnově pod Radhoštěm vlastní ateliér P3L1. V rámci sympozia vytvořili hutně tvarované a dekorované objekty s industriálním podtextem.

Kromě komorní výstavy jsou v zámku Kinských ve stálé expozici k vidění i nové práce studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské, které byly vytvořeny jako klauzurní a maturitní práce v závěru tohoto školního roku.

Glass sympozium Valašské Meziříčí proběhlo ve dnech 11. a 12. června 2018 pod záštitou Zlínského kraje, Města Valašské Meziříčí a ASPnet UNESCO.