Spojit příjemnou procházku s poznáním života ptáků kolem nás mohou účastníci akce s názvem Festival ptactva, která proběhne v sobotu 1. října v okolí Choryňských rybníků. Sraz je v 8:45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce nad Bečvou, odkud se vydáme na místo pozorování. Cestou i na místě se dozvíte spoustu zajímavostí z oblasti ornitologie a ekologie.

Festival ptactva je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International, která má za cíl upozornit na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách mohou potkat. Za jejich pozorováním se vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Získaná data budou následně k dispozici na webu České společnosti ornitologické.

Sraz účastníků je v 8:45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce. Zájemci z Valašského Meziříčí mohou přijet vlakem, který vyjíždí v 8:30 hodin z hlavního nádraží. Během vycházky si popovídáme o životních strategiích ptáků či jejich odchytu a kroužkování. Upozorňujeme, že za trvalého silného deště se akce nekoná. Pokud si nebudete jisti, volejte na tel. 775 284 222 (Zdeněk Tyller).